інформаційна платформа для людей поважного віку

З 8 січня 2022 року роботодавців штрафуватимуть за розміщення вакансій з дискримінаційними ознаками

Фото ineskoleva

unsplash.com

З 8 січня 2022 року почне діяти Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про рекламу» щодо протидії дискримінації за ознакою статі» від 10.09.2021 року.

Що саме мається на увазі?

  • забороняється в рекламі про вакансії (прийом на роботу) зазначати вік кандидатів, пропонувати роботу лише жінкам або лише чоловікам, за винятком специфічної роботи, яка може виконуватися виключно особами певної статі, висувати вимоги, що надають перевагу жіночій або чоловічій статі, представникам певної раси, кольору шкіри (крім випадків, визначених законодавством, та випадків специфічної роботи, яка може виконуватися виключно особами певної статі), щодо політичних, релігійних та інших переконань, членства у професійних спілках або інших об’єднаннях громадян, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками.

 У разі порушення вимог цієї статті рекламодавець сплачує до державного бюджету штраф у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати (65 000 грн.), встановленої законом на момент вчинення порушення, у встановленому Кабінетом Міністрів України порядку.

Як буде відбувати процедура сплати штрафів?

  1. Штраф сплачується на підставі розпорядчого документу Держпраці про накладання штрафу за порушення вимог статті 24-1 Закону України “Про рекламу” щодо реклами про вакансії (прийом на роботу), прийнятого на підставі акту перевірки за результатами розгляду справи, дослідження матеріалів та вирішення питання щодо наявності підстав для накладення штрафу.
  2. Рекламодавці сплачують суму штрафу в державний бюджет за місцем їх державної реєстрації як юридичних осіб або фізичних осіб – підприємців на рахунки, відкриті в органах Державного казначейства.
  3. Штраф сплачується в п’ятнадцятиденний термін з для отримання розпорядчого документу Держпраці.

У разі несплати рекламодавцем накладеного до нього штрафу протягом 15 календарних днів з дня вручення або направлення розпорядчого документа, якщо цей розпорядчий документ не був оскаржений до органу державного нагляду (контролю) та/або в судовому порядку та залишений в силі, сума штрафу стягується в судовому порядку.

У разі коли рекламодавець не одержує прибутку, сума штрафу сплачується за рахунок інших джерел відповідно до законодавства.

Рекламодавець має право звернутися до відповідного центрального органу виконавчої влади або до суду щодо оскарження розпорядчого документу Держпраці про накладення штрафу за порушення вимог статті 24-1 Закону України “Про рекламу” щодо реклами про вакансії (прийом на роботу).

А ми нагадуємо, що дискримінація за ознакою інвалідності, ейджизм (дискримінація за ознакою віку), як і інші види дискримінації, можуть бути шкідливим для здоров’я і повноцінного соціального життя. Детальніше про це можна прочитати у наших попередніх матеріалах:

Чому з віком ми часом замикаємось в собі?

Конкурси, фестивалі, навчання… Чому деякі активності мають вікові обмеження?

Про що ми переживаємо в старшому віці?

Поговоримо про дискримінацію?

Те, про що мовчать.

 

ПРО100

інформаційна платформа для людей поважного віку

“Сайт розроблено в рамках проєкту «Підвищення рівня поінформованості людей поважного віку – шлях до запобігання та мінімізації наслідків пандемії COVID-19», який реалізується ГО «Суспільство і право» і наданий Чорноморським фондом регіонального співробітництва (проект Німецького фонду Маршалла США) за фінансової підтримки Європейського Союзу. Його зміст є виключною відповідальністю ГО «Суспільство і право» і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу”

ВИ МОЖЕТЕ НАПИСАТИ НАМ,
АБО ЗАМОВИТИ БЕЗКОШТОВНИЙ ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК