інформаційна платформа для людей поважного віку

Вагомі причини, аби зайнятись спортом у поважному віці

У якому віці людині потрібні фізичні вправи? У будь-якому. Помірні фізичні навантаження важливі для здоров’я тіла і мозку. І, звичайно, для хорошого настрою. Пропонуємо згадати важливі причини для занять спортом.

  1. Робота мозку, нейропластичність, нейромедіатори

Фізична активність (зокрема, вправи на баланс) покращує кровообіг у мозку, підтримує роботу нейронів та розвиває нейропластичність, –  про це на своїй сторінці розповідає Міністерство охорони здоров’я України.

Нейропластичність – це здатність засвоювати нову інформацію. По суті, нейропластичність – це наша здатність адаптуватись: до нових умов, нових знань. Нейропластичність є тим «амортизатором», який пом’якшує нашу реакцію на стресові (тобто, нові і незрозумілі) ситуації.

Заняття спортом – чудовий спосіб підняти рівень нейромедіаторів в мозку: «сироватки бадьорості», серотоніну, та ендорфінів,  які викликають почуття задоволення.

Більше про те, як тримати мозок у тонусі та профілактику деменції читайте у нашому матеріалі.

  1. Оксигенація організму

Під час виконання фізичних вправ ми дихаємо інтенсивніше. І, якщо робити це на свіжому повітрі або у добре провітреному приміщенні, то ми не тільки зміцнюємо м’язи, але й насичуємо організм киснем.

Доречі, до звичайної щоденної руханки можна додати і дихальні вправи.

Більше про оксигенацію та про інші методи зміцнення імунітету в умовах карантину і домашньої ізоляції читайте у нашому матеріалі.

  1. Укріплення м’язового корсету

Який вид спорту ви б не обрали, починати варто із вправ для спини. Вони допоможуть укріпити м’язовий корсет, який підтримує хребет. Адже, будь які фізичні навантаження (неважливо, чи це вправи для пресу, рук, ніг чи сідниць) – це, в першу чергу, навантаження на хребет. Вправи для спини стануть, звичайно, і найкращою профілактикою від болю у спині, а також від радикуліту і остеопорозу. Добре укріпляють м’язовий корсет, наприклад, плавання, пілатес (вид спорту, що був розроблений як комплекс реабілітаційних вправ для спортсменів).

Підбірку вправ для профілактики болю у спині можна знайти і на сайті МОЗ-у.

Найкраще попередньо проконсультуватись щодо вправ для укріплення м’язового корсету із лікарем-неврологом.

 

Матеріал підготувала  Віра Градюк, в рамках проєкту «Підвищення рівня поінформованості людей поважного віку – шлях до запобігання та мінімізації наслідків пандемії COVID-19», який реалізується ГО “Суспільство і право” і наданий Чорноморським фондом регіонального співробітництва (проект Німецького фонду Маршалла США) за фінансової підтримки Європейського Союзу. Фото авторки.

ПРО100

інформаційна платформа для людей поважного віку

“Сайт розроблено в рамках проєкту «Підвищення рівня поінформованості людей поважного віку – шлях до запобігання та мінімізації наслідків пандемії COVID-19», який реалізується ГО «Суспільство і право» і наданий Чорноморським фондом регіонального співробітництва (проект Німецького фонду Маршалла США) за фінансової підтримки Європейського Союзу. Його зміст є виключною відповідальністю ГО «Суспільство і право» і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу”

ВИ МОЖЕТЕ НАПИСАТИ НАМ,
АБО ЗАМОВИТИ БЕЗКОШТОВНИЙ ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК