інформаційна платформа для людей поважного віку

Що робити, якщо потрібно починати кар’єру заново?

Втратили роботу? Ваша спеціальність втрачає актуальність? А що, як це сталось за кілька років до виходу на пенсію? У Державному центрі зайнятості пропонують кілька варіантів виходу з ситуації.

 

Сьогодні ми розповімо про найпопулярніші послуги Державної служби зайнятості. Їх також прокоментувала для «Суспільства і права» начальниця Відділу статистики та прогнозування Львівського обласного центру зайнятості, Ольга Федик (інтерв’ю відбулось у рамках проведення моніторингу та оцінки результатів реалізації «Стратегії державної політики з питань здорового та активного довголіття населення на період до 2022 року» у Львівській області).

1. Звернутись за допомогою у пошуках роботи до служби зайнятості

В разі, якщо попередня робота була офіційною та сплачувались податки, можна розраховувати на надання статусу безробітного, і, відповідно, на виплату з безробіття. А також на допомогу кар’єрного радника, який попрацює з вами індивідуально і підшукає роботу за спеціальністю.

«Наша робота націлена на співпрацю з роботодавцями: для того, щоб наповнити базу різними вакансіями, і, щоб в подальшому можна було запропонувати нашим безробітним, які звертаються в пошуку роботи. (…) Ми – посередники між роботодавцями та безробітними, і населенням, яке хоче і шукає роботу. Але в разі, якщо не можна посприяти у підборі роботи та працевлаштуванні, в нас є інші заходи, які націлені на соціальний захист і на підтримку всіх верств населення», –  розповіла Ольга Федик. Тож, що, крім пошуків роботи, може допомогти?

2. Перекваліфікуватись або підвищити кваліфікацію

Важливо, що для безкоштовної перекваліфікації не обов’язково бути зареєстрованим у Центрі зайнятості та мати статус безробітного: «Ми надаємо послуги не лише зареєстрованим безробітним, але й іншим верствам населення, зокрема, особам, які хочуть змінити роботу, випускникам навчальних закладів, особам, що у пошуку роботи (які, наприклад, давним-давно вже вдома і без роботи, і хочуть знайти роботу). (…) Службою зайнятості проводиться профорієнтаційна робота, теж для різних категорій громадян, зокрема, і для молоді, і учнівської молоді, і зайнятого населення, і, само собою, осіб поважного віку. Проводиться тестування, налаштовується психологічно-моральна підтримка для населення з метою, щоб їх, можна сказати, укріпити. Підняти їх настрій і налаштувати на те, що вони можуть щось змінити. Ніколи не пізно змінити чи вид діяльності, чи роботу, чи фах. Можна пройти професійну підготовку та перепідготовку за рахунок служби зайнятості. А також в нас є центр професійно-технічної освіти, де є видана ліцензія на 16 професій».

Детальніше про можливості навчання можна прочиттати тут.

У Держаній службі занятості діє і окрема програма для осіб, старших 45-ти років.

3. Розпочати власну справу

«…А в разі, якщо не можна забезпечити їх роботою, ми сприяємо, так само, розвиткові системи зайнятості. Це, так само, і підприємництво» –   веде далі пані Ольга Федик.

Майбутнім підприємцям можуть допомогти написати бізнес-план, проконсультувати щодо ведення бізнесу і надати одноразову виплату для організації підприємницької діяльності. Можна також безкоштовно пройти тренінги: «Генеруй бізнес-ідею», «Розпочни свій бізнес», «Вдосконалюй свій бізнес», «Розвивай свій бізнес» від професійних тренерів.

Детальніше про підтримку підприємницької діяльності можна прочитати тут.

4. Скористатись соціальними пільгами

Все ж, при втраті роботи в старшому віці можна розраховувати не тільки на власні сили, а й на допомогу держави. Якщо втрата роботи сталась за 10 або менше років до виходу на пенсію, діють додаткові гарантії: «…саме для такої категорії є соціальний захист у вигляді виплати допомоги з безробіття протягом 720-ти календарних днів» –  розповіла Ольга Федик.

 

Гаряча лінія центру зайнятості: 0 800 50 99 66

P.S.: А про те, як краще підготувати себе до пошуків роботи психологічно, ми писали в одному з наших попередніх матеріалів. 

Висловлюємо подяку за надану інформацію.

Матеріал підготувала Віра Градюк, в рамках проєкту «Підвищення рівня поінформованості людей поважного віку – шлях до запобігання та мінімізації наслідків пандемії COVID-19», який реалізується ГО “Суспільство і право” і наданий Чорноморським фондом регіонального співробітництва (проект Німецького фонду Маршалла США) за фінансової підтримки Європейського Союзу. Фото авторки.

 

ПРО100

інформаційна платформа для людей поважного віку

“Сайт розроблено в рамках проєкту «Підвищення рівня поінформованості людей поважного віку – шлях до запобігання та мінімізації наслідків пандемії COVID-19», який реалізується ГО «Суспільство і право» і наданий Чорноморським фондом регіонального співробітництва (проект Німецького фонду Маршалла США) за фінансової підтримки Європейського Союзу. Його зміст є виключною відповідальністю ГО «Суспільство і право» і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу”

ВИ МОЖЕТЕ НАПИСАТИ НАМ,
АБО ЗАМОВИТИ БЕЗКОШТОВНИЙ ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК