інформаційна платформа для людей поважного віку

«Знати, як допомогти»: психологи-практики розкажуть, де знайти сили травмованому війною суспільству

Масовий ракетний обстріл, якого росія завдала днями по українських містах, вкотре вразив не тільки будинки й мости, а й нашу психіку. Ми повертаємося до звичних буденних та робочих справ, перебуваючи в стані перманентного стресу. Вчасна психологічна підтримка здатна вивести з шоку, подолати тривогу й допомогти впоратися зі страхом.

17 жовтня розпочинається реєстрація на безоплатний курс від психологів-практиків Знати, як допомогти. Це навчання для тих, хто так чи інакше працює з дітьми та родинами, які постраждали від російської агресії. Протягом навчання українці ознайомляться з базовими принципами психології для роботи з травмами та розвитку стійкості.

«Окрім відбудови України, українське суспільство має впоратися ще з одним викликом — травматичним впливом, який завдала російська агресія. Ми маємо бути уважніші до свого психологічного стану та вміти підтримати тих, кого так чи інакше травмувала війна», — зазначає експертка курсу, психологиня дитячої лікарні «ОХМАТДИТ» Олена Анопрієнко. Від початку повномасштабної війни вона працює з важкими цивільними в лікарні, а після деокупації Київської області психологи з її команди виїжджали в місця кризи, щоби консультувати там людей.

Хлопчик, який після обстрілів Києва втратив маму-лікарку; катівня, яку нещодавно виявили на Харківщині; розстріляна колона цивільних у Запоріжжі та безліч інших жахіть дев’яти останніх місяців — події, після яких ми особливо уважно маємо добирати слова, аби розмовляти з травмованими. Тому ініціатори курсу в співпраці з провідними українськими психологами-практиками, які з початку війни стали волонтерами й військовими, створили 9 лекцій про базові принципи психологічної підтримки в час війни.

«Такі курси вкрай важливі, бо кількість розладів, пов’язаних із травмою, сильно збільшується. Тепер мої консультації замість офісу проходять в окопах, а серед пацієнтів — військові», — розповідає експерт курсу, військовий, психотерапевт когнітивно-поведінкової терапії, EMDR-терапевт і супервізор Дмитро Снісарь.

Також серед лекторів програми: дитяча психіатриня Наталія Масяк, психотерапевт когнітивно-поведінкової терапії Євген Пілецький, експертка з питань підтримки жертв домашнього насилля Альона Кривуляк, парамедик та експерт у сфері першої психологічної допомоги й поведінкового здоров’я у разі природних катастроф Аві Тененбаум та інші.

«На вчителях і шкільних психологах зараз неймовірне навантаження — саме вони зцілюють дитячі серця та потребують особливої уваги. Курс тут обов’язково стане в пригоді. Це дієві поради від світових спеціалістів, адаптовані під наші реалії війни, аби вчителі зуміли якісно надавати психологічну підтримку своїм учням, могли оперативно реагувати та допомогти витягти дітей зі стану шоку. Часи доводять: ми можемо втратити все, але не можемо втратити власні знання», — говорить телеведуча, кураторка Школи Супергероїв Наталія Мосейчук, яка опікується курсом «Знати, як допомогти».

Реєстрація — https://study.ed-era.com/uk/courses/course/1785

Після проходження курсу учасники отримають сертифікати від освітньої платформи EdEra.

Курс розроблено проєктом психологічної підтримки «Орден Феніксу» на базі ГО «Small Heart with Art», ГО «Mental Balance Space» та студією онлайн-освіти «EdEra». За підтримки БО «One Ukraine», соціального проєкту «Право на освіту», у партнерстві з МОЗ та в межах ініціативи першої леді Олени Зеленської.

 

ПРО100

інформаційна платформа для людей поважного віку

“Сайт розроблено в рамках проєкту «Підвищення рівня поінформованості людей поважного віку – шлях до запобігання та мінімізації наслідків пандемії COVID-19», який реалізується ГО «Суспільство і право» і наданий Чорноморським фондом регіонального співробітництва (проект Німецького фонду Маршалла США) за фінансової підтримки Європейського Союзу. Його зміст є виключною відповідальністю ГО «Суспільство і право» і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу”

ВИ МОЖЕТЕ НАПИСАТИ НАМ,
АБО ЗАМОВИТИ БЕЗКОШТОВНИЙ ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК