Запитання та відповіді про вакцинацію для літніх людей
В умовах пандемії важливо захистити себе і не загинути від COVID-19, від якого ліків не існує. Літні люди є однією з груп ризику тяжкого перебігу COVID-19 та смерті від нього. Саме тому варто щепитися якомога швидше, тим більше, що люди старшого віку належать до пріоритет-них груп з вакцинації в нашій державі.
Групою ризику щодо COVID-19 робить людей не вік, а те, що літні люди мають хронічні захворювання. Що більше їх, то більше людина потребує вакцинації від COVID-19 та грипу, пневмококової інфекції, щоб захиститися від тяжкого перебігу коронавірусного захворювання або ймовірної смерті від нього. Адже вже відомо, що пацієнти, у яких є діабет або інші захворювання, від COVID-19, на жаль, гинуть частіше і швидше, ніж люди без цих хвороб, і що лікувати їх набагато тяжче.
На жаль, люди поважного віку більш схильні до всякого роду маніпуляцій в тому числі інформаційних, та не завжди критично сприймають інформацію. Особливо це стосується ситуацій, коли мова йде про їхнє життя і здоров’я. У зв’язку з цим МОЗ України підготувало збірник запитань про вакцинацію для літніх людей.
У збірнику Ви зможете знайти відповіді на всі найпоширеніші запитання щодо вакцинації. До прикладу: – чи безпечне щеплення від COVID-19 для людей, старших за 60 років, які часто мають хронічні захворювання; – чи запобігає щеплення зараженню COVID-19; – яку з вакцин від COVID-19 краще обрати; – чи можна перше і друге щеплення робити вакцинами різних виробників; – чи захищатимуть вакцини проти COVID-19 від нових варіантів вірусу та інші.
ДЕТАЛЬНІШЕ ІЗ ЗБІРКОЮ МОЖНА ОЗНАЙОМИТИСЬ ЗА ПОСИЛАННЯМ bit.ly/elderly_vaccination