інформаційна платформа для людей поважного віку

Втрачені документи під час війни не є перешкодою для отримання соцпослуг екстрено (кризово)

Система надання соціальних послуг в Україні з початку повномасштабного вторгнення російської армії зазнала змін. Ініційовані Міністерством соціальної політики й затверджені урядом доповнення до низки законодавчих актів дозволяють отримати необхідну допомогу тим, хто її потребує, за спрощеним механізмом, тобто набагато швидше.

Але надходять запитання, які потребують додаткового роз’яснення. Чи можна отримати послугу натуральної допомоги на тимчасовому місці проживання, якщо під час евакуації загубились документи?

Відповідь: Можна. В умовах воєнного часу можна оформити будь-яку соціальну послугу без пред’явлення паспорта: натуральну допомогу, догляд вдома, догляд у стаціонарній установі, надання притулку, консультування, соціальний супровід сімей з дітьми, транспортні послуги… Обмежень закон не передбачає. Відсутність паспорта чи інших документів для отримання послуг екстрено (кризово) не є перешкодою. Документи, яких не вистачає, заявник може подати після скасування воєнного стану, а надавач послуг допоможе відновити їх у разі втрати.

Джерело: Міністерство соціальної політики України

ПРО100

інформаційна платформа для людей поважного віку

“Сайт розроблено в рамках проєкту «Підвищення рівня поінформованості людей поважного віку – шлях до запобігання та мінімізації наслідків пандемії COVID-19», який реалізується ГО «Суспільство і право» і наданий Чорноморським фондом регіонального співробітництва (проект Німецького фонду Маршалла США) за фінансової підтримки Європейського Союзу. Його зміст є виключною відповідальністю ГО «Суспільство і право» і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу”

ВИ МОЖЕТЕ НАПИСАТИ НАМ,
АБО ЗАМОВИТИ БЕЗКОШТОВНИЙ ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК