інформаційна платформа для людей поважного віку

У Міністерстві охорони здоров’я попередили: підроблений сертифікат про вакцинацію – кримінальний злочин

За підробку цього документа можна отримати покарання від штрафу до п’яти років позбавлення волі.

Фото: Markus Winkler, unsplash.com

Медики наголосили: найгіршим у підробці документів є не те, що це кримінальний злочин, а те, що це ставить під загрозу здоров’я:

“З початку 2021 року правоохоронні органи відкрили 350 кримінальних проваджень за фактами підроблення результатів ПЛР-тестів, міжнародних свідоцтв про вакцинацію від COVID-19 та COVID-сертифікатів.
Покарання за такі дії можуть варіюватися від штрафу до позбавлення волі на термін до 5 років, а у випадку внесення неправдивих даних в електронну систему охорони здоров’я – до 6 років ув’язнення. Також передбачається відповідальність не тільки за виготовлення та продаж підроблених документів чи внесення недостовірних відомостей до медичних баз даних, але й за використання таких документів.
Втім найгірше в ситуації з підробкою медичних довідок не те, що це кримінальний злочин, а те, що це ставить під загрозу як життя та здоров’я осіб, що користуються такими документами, так і життя людей довкола.
Тому Міністерство охорони здоров’я звертається до українців, які знають про випадки підробки документів про результати ПЛР-тестування або щеплення від COVID-19, повідомляти про них до:
Міністерства внутрішніх справ України на гарячу лінію – 1536
Національної поліції України на гарячу лінію – 0 800 500 202, або на email: pg.npu@police.gov.ua
Департаменту кіберполіції Національної поліції України на гарячу лінію – 0 800 50 51 70, або на email: callcenter@cyberpolice.gov.ua або, заповнивши форму зворотнього зв’язку: ticket.cyberpolice.gov.ua
Департаменту стратегічних досліджень Національної поліції України на email: dsr@police.gov.ua
Служби безпеки України за телефоном довіри – 0 800 501 482
Національного контакт-центру МОЗ з питань протидії COVID-19 – 0 800 60 20 19
І пам’ятайте, що підроблена довідка про вакцинацію може допомогти уникнути протиковідних обмежень, а може привести до судової зали чи під апарат штучної вентиляції легенів.”

ПРО100

інформаційна платформа для людей поважного віку

“Сайт розроблено в рамках проєкту «Підвищення рівня поінформованості людей поважного віку – шлях до запобігання та мінімізації наслідків пандемії COVID-19», який реалізується ГО «Суспільство і право» і наданий Чорноморським фондом регіонального співробітництва (проект Німецького фонду Маршалла США) за фінансової підтримки Європейського Союзу. Його зміст є виключною відповідальністю ГО «Суспільство і право» і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу”

ВИ МОЖЕТЕ НАПИСАТИ НАМ,
АБО ЗАМОВИТИ БЕЗКОШТОВНИЙ ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК