інформаційна платформа для людей поважного віку

Техніка самопідтримки, яка допоможе справитися тривогою та зберігати спокій в ці складні часи

Як справлятися з відчуттям тривоги та розгубленості, перебуваючи в укритті?

Тисячі мирних українців через війну, яку розгорнула Росія проти України, змушені ховатися в підвалах, укриттях та бункерах, тікаючи від ракетних обстрілів та авіаційних бомбардувань, яким піддались українські області.

Міністерство охорони здоров’я публікує техніку самопідтримки, яка допоможе справитися з тривогою та зберігати спокій в ці складні часи.

• Дихайте глибоко, нехай Ваші вдохи будуть довгими, а видохи коротшими за вдохи.

• У сильний стресовий момент знаходьте фізичні точки опори, переносьте вагу тіла на ноги або опирайтеся спиною на стіну. Можете пострибати на місці. Це дає можливість вивести адреналін. Коли п’яти б’ються об підлогу – нервова система отримує сигнал опори, це дає сили.

•  Пийте достатньо води, ви можете відчувати спрагу більше, аніж зазвичай, тому нехай слизові будуть зволожені.

• Якщо “накриває” тривога, то згадайте, що саме зараз ви знаходитеся у безпечному місці. Ви схвильовані, але ви живі і в безпеці – це головне.

• Робіть самомасаж, торкайтеся тіла, прохлопуйте долонями ноги, масуйте вуха, ніс, долоні.

• Вдягніть теплий одяг, грійтеся ковдрами, обіймами чи теплим чаєм. Вам може бути холодніше ніж зазвичай. Організм несвідомо реагує на холод як на стрес.

• Якщо хочеться плакати – плачте. Це дасть розрядку і трохи перезапустить вас.

• Коли погано, шукайте зоровий контакт з іншими людьми.

• Обнімайтеся з близькими людьми. Якщо є можливість обнімайтеся, торкайтеся один одного більше. Якщо ви сам – можете обіймати себе за коліна, загорнувшись у теплу ковдру.

Джерело: МОЗ

ПРО100

інформаційна платформа для людей поважного віку

“Сайт розроблено в рамках проєкту «Підвищення рівня поінформованості людей поважного віку – шлях до запобігання та мінімізації наслідків пандемії COVID-19», який реалізується ГО «Суспільство і право» і наданий Чорноморським фондом регіонального співробітництва (проект Німецького фонду Маршалла США) за фінансової підтримки Європейського Союзу. Його зміст є виключною відповідальністю ГО «Суспільство і право» і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу”

ВИ МОЖЕТЕ НАПИСАТИ НАМ,
АБО ЗАМОВИТИ БЕЗКОШТОВНИЙ ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК