інформаційна платформа для людей поважного віку

«Справжній волонтер готовий допомагати в свій вільний час, за покликанням серця, а не підміняти інститути на постійної основі»

Ми продовжуємо знайомити вас з непересічними особистостями. Сергій Каліга – підполковник запасу Збройних сил України. З 2004-го року – волонтер, меценат дитячого будинку «Малютка». Учасник Революції Гідності. З 2014-го – службовець Збройних сил України. Живе у місті Черкаси.

 

– Як Вам живеться в українському суспільстві після повернення з передової?

–  Я вважаю, що в суспільстві зараз існує прірва: з одного боку Війна з рашкою*, патріотизм, слабка політична і економічна складові країни, з іншого – «мирне» життя другої, більшої частини населення з неусвідомленням ситуації: для них війна, втрати – це десь там, далеко… На TV… В більшій ступені відповідальність перед майбутнім наших дітей все одно лежить на кожному з нас, на державі зокрема.

– Ви – член Громадської організації «Черкаський клуб довгожителів». Які, на Вашу думку, у нашому суспільстві існують упередження щодо старших людей? І як ці упередження впливають на їхнє життя, здоров’я?

– Так, я є членом організації, вже п’ять років. В нашому клубі ми займаємось всесезонним купаннями в Дніпрі, загартовуємо себе, виконуємо практики, спрямованні на оздоровлення людини. У клубі нас – понад дві сотні людей. Є  різні за віком, але переважна більшість – люди поважного віку. На мою думку, так, є проблема з упередженням що до старших за віком людей: як на рівні побуту, так і в соціальному аспекті. Зараз стрімкий прогрес, а саме – розвиток новітніх технологій, сучасних ґаджетів, утворили прірву для людей поважного віку, які не в змозі опанувати їх. В суспільстві не культивуються на належному рівні інститути права, освіти, здоров’я, сім’ї та молоді, які б були спрямовані на любов і повагу до людей поважного віку, їх захисту в суспільстві від ейджизму. Під час першої хвилі карантину на Covid-19 я з групою волонтерів приймав участь в організації приготування і доставці підтримуючих гарячих обідів людям поважного віку. І що я побачив? З одного боку, другу Україну – на межі виживання. Це по TV не покажуть. З іншого боку –  сльози радості, що про Них згадали, і вже потім – вдячність за те, що нагодували! Це шар суспільства, який перебуває в забутті, «тихий» такий собі ейджизм, без купюр! Ми у своєму клубі створюємо мікроклімат, спрямований на комфортне перебування, повагу, толерантні відносини, ну і, звісно, гарний настрій.

– Волонтерство стало неодмінною складовою Вашого життя. Як, на Вашу думку, волонтерська діяльність змінює свідомість людини, громадянина?

– Волонтерство – це не професія. Це – поклик Душі, співчуття до своїх громадян, бажання зробити корисне для оточуючих, країни. Я впевнений: якщо волонтерство стає професією в країні, то це суспільство, державність, приречені і, на жаль, хворі! Свідомість людини напряму залежить від її активності в суспільстві, рішучих дій. Все інше – це про ватників, «Діогенів з бочки». Але в нас волонтерство – це як професія, яка має і зворотній бік – вигорання. Справжній волонтер готовий допомагати в свій вільний час, за покликанням серця, а не підміняти вище згадані мною інститути на постійної основі.

 

*У матеріалі збережено орфографію автора.

 

Спілкувалась Віра Градюк. Матеріал створено в рамках проєкту «Підвищення рівня поінформованості людей поважного віку – шлях до запобігання та мінімізації наслідків пандемії COVID-19», який реалізується ГО “Суспільство і право” і наданий Чорноморським фондом регіонального співробітництва (проект Німецького фонду Маршалла США) за фінансової підтримки Європейського Союзу. Фото з приватного архіву героя.

 

 

ПРО100

інформаційна платформа для людей поважного віку

“Сайт розроблено в рамках проєкту «Підвищення рівня поінформованості людей поважного віку – шлях до запобігання та мінімізації наслідків пандемії COVID-19», який реалізується ГО «Суспільство і право» і наданий Чорноморським фондом регіонального співробітництва (проект Німецького фонду Маршалла США) за фінансової підтримки Європейського Союзу. Його зміст є виключною відповідальністю ГО «Суспільство і право» і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу”

ВИ МОЖЕТЕ НАПИСАТИ НАМ,
АБО ЗАМОВИТИ БЕЗКОШТОВНИЙ ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК