інформаційна платформа для людей поважного віку

Посттравматичний стресовий розлад: рекомендації МОЗ України

Посттравматичний стресовий розлад або ПТСР — це порушення психічного стану, що може розвинутися після травматичної події.

Близько 8% чоловіків та 20% жінок, які пережили травматичні події, мають ПТСР.

ПТСР проявляється як довготермінова реакція на стрес — за визначенням лікарів, його прояви з’являються через щонайменше чотири тижні після травматичної події. Один із різновидів важкої психологічної травми – участь військового у бойових діях.

При ПТСР спостерігають такі групи симптомів:

  • уникнення,
  • гіперзбудженість,
  • перепроживання травматичних подій,
  • проблеми із пам’яттю та емоційною сферою.

Далі інформація про те, хто в групі ризику розвитку ПТСР, симптоми та лікування розладу:

Якщо говорити про лікування, то є головне правило: у разі появи симптомів ПТСР слід за будь-якої можливості звернутися по допомогу до сімейного лікаря, психіатра та фахівця із психічного здоров’я.

Детальніше про психологічну підтримку, Telegram та YouTube канали з психологічною допомогою читайте в нашому каталозі “Допомога українцям“.

джерело: МОЗ України

ПРО100

інформаційна платформа для людей поважного віку

“Сайт розроблено в рамках проєкту «Підвищення рівня поінформованості людей поважного віку – шлях до запобігання та мінімізації наслідків пандемії COVID-19», який реалізується ГО «Суспільство і право» і наданий Чорноморським фондом регіонального співробітництва (проект Німецького фонду Маршалла США) за фінансової підтримки Європейського Союзу. Його зміст є виключною відповідальністю ГО «Суспільство і право» і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу”

ВИ МОЖЕТЕ НАПИСАТИ НАМ,
АБО ЗАМОВИТИ БЕЗКОШТОВНИЙ ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК