інформаційна платформа для людей поважного віку

Переваги та недоліки реклами у ЗМІ

Основна роль реклами – це зацікавити споживача в послузі або товарі, тобто простими словами донести необхідну інформації від рекламодавця до споживача, таким чином, аби у людини не залишилось жодних сумнівів купити товар чи ні. Сьогодні реклама розташована крізь – на телебачені, радіо, в газетах, банери на вулиці чи просто на сайтах коли блукаємо інтернет мережею. Усі бренди та компанії борються різноманітними способами за увагу потенційного клієнта. Отже, й використовують у своїх рекламних кампаніях могутні засоби впливу і маніпуляцію емоціями. Реклама діє не на логічне мислення, а зачіпає емоційну складову, тож аби щоразу не вестись на маніпуляцію рекламодавців розглянемо недоліки та переваги декількох рекламних майданчиків.

РЕКЛАМА НА САЙТАХ. БАНЕРНА РЕКЛАМА.

Такий вид реклами можна бачити у вигляді зображень на різноманітних сайтах у вільному полі або поверх основного тексту. Оголошення є мультимедійне й у разі зацікавлення користувач тисне на банер, приховане посилання якого направляє на відповідний сайт рекламодавця.

Переваги:

  • Яскраві зображення привертають увагу користувача і змушують запам’ятовувальними слоганами через емоцію “клікнути” на оголошення;
  • Попадання в інтереси аудиторії. Якщо ви до цього у мережі шукали певний товар, то алгоритми реклами будуть пропонувати цей же або схожий товар у вигляді банерної реклами на будь-якому іншому сайті;
  • Для рекламодавців – це можливість яскраво заявити про сезонні знижки або про вихід нового товару на ринок, а для споживача – дізнатись про ці самі пропозиції й при потребі скористатись ними.

Недоліки:

  • Часто зайшовши на певний сайт, користувач не помічає такий вид реклами, а отже не “клікає”, розвивається так звана “банерна сліпота”;
  • У користувача може виникнути недовіра перейти за незнайомим посиланням на невідомому та неперевіреному сайті чи магазини;

 РЕКЛАМА У ДРУКОВАНІЙ ПОЛІГРАФІЧНІЙ ПРОДУКЦІЇ

 Попри те, що у наш час стрімко поширюються цифрові технології, друкована реклама все одно лишається одним з найпопулярніших видів просування бренду чи товару. Побачити таку рекламу можна в журналах, газетах, брошурах, каталогах, листівках, а їх низька вартість розміщення дозволяє рекламодавцям публікувати свої оголошення частіше та бути доступнішою.

 Переваги:

  • У маленьких містечках, селищах, громадах така реклама може бути досить потрібною та актуальною, а інформація буде розповсюджуватись, одразу на цільову аудиторію;
  • Реклама в друкованих виданнях не є рухомою, таким чином можна краще осмислити інформацію, переглянути додатково, переписати адресу чи телефон;
  • Розміщення реклами в друкованих медіа є найдешевшою для рекламодавців.

Недоліки:

  • Важко прослідкувати результати та статистику рекламної кампанії у друкованих виданнях. Рекламодавці не можуть визначити ефективність скільки саме людей було залучено до послуги чи купівлі товару;
  • Друковані медіа продовжують мати попит, втім більшість сучасних рекламодавців все ж таки надають перевагу рекламі у соціальних мережах, на онлайн сайтах та інших інтернет майданчиків.
  • Для великих та відомих брендів така реклама може зашкодити формуванню іміджу. Наприклад, люксові бренди не будуть розміщувати свої оголошення в газетах, і навпаки, компанії які повʼязані, наприклад, з промисловим виробництвом навряд чи будуть рекламуватись у модному глянцевому журналі.

РЕКЛАМА НА ТЕЛЕБАЧЕННІ ТА РАДІО

 Реклама на телебаченні або на радіо має свої особливості, адже тут найголовніші візуальні та аудіо ефекти, від них і залежить як споживач сприйматиме інформацію. Чим більше креативу, запам’ятовувальних слоганів та ефектів, тим краще це впливає на бажання споживача придбати товар чи послугу.

Переваги:

  • Впливовість. Реклама на телебаченні чи радіо впливає на широку й різноманітну аудиторію, завдяки яскравому зображенню, звуку та креативу.
  • Один раз записавши рекламний ролик на радіо чи телебаченні, рекламодавець може повторно її крутити, не витрачаючи часу на створення нового.
  • Ефективність затрат – телевізійна реклама охоплює широку аудиторію і тому надзвичайно ефективна з точки зору затрат. Рекламодавець може обрати для себе ефірний час чи вільний рекламний слот, від цього й залежатиме вартість.

Недоліки:

  • Реклама на телебаченні є найдорожчою. А також виготовлення якісного відеоролика є досить вартісним;
  • Рекламні ролики не націлені на цільову аудиторію, вони є загальні для всіх, а тому і ймовірність що рекламу побачить саме ваш споживач дуже низька.

Як висновок, аби реклама спрацювала на споживача вона має мати запам’ятовувальний характер, зачіпати емоції та демонструвати вигоду. Для кожного майданчику розміщення реклами необхідно мати індивідуальний підхід, вивчати цільову аудиторію та планувати рекламні слогани згідно з розміщенням.

Підготувала Вероніка Кашинська для ГО “Суспільство і право”

ПРО100

інформаційна платформа для людей поважного віку

“Сайт розроблено в рамках проєкту «Підвищення рівня поінформованості людей поважного віку – шлях до запобігання та мінімізації наслідків пандемії COVID-19», який реалізується ГО «Суспільство і право» і наданий Чорноморським фондом регіонального співробітництва (проект Німецького фонду Маршалла США) за фінансової підтримки Європейського Союзу. Його зміст є виключною відповідальністю ГО «Суспільство і право» і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу”

ВИ МОЖЕТЕ НАПИСАТИ НАМ,
АБО ЗАМОВИТИ БЕЗКОШТОВНИЙ ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК