інформаційна платформа для людей поважного віку

ПАМ`ЯТКА ДЛЯ ПЕНСІОНЕРІВ, ЯКІ ВИЇЖДЖАЮТЬ НА ПОСТІЙНЕ ПРОЖИВАННЯ ЗА КОРДОН

На сайті Пенсійного фонду України міститься інформація для пенсіонерів, які виїжджають на постійне проживання за кордон.

ЯКЩО ВИ ВИЇЖДЖАЄТЕ НА ПОСТІЙНЕ ПРОЖИВАННЯ ЗА КОРДОН, ВАМ НЕОБХІДНО ЗВЕРНУТИСЬ ДО ТЕРИТОРІАЛЬНОГО ОРГАНУ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ З ЗАЯВОЮ  ПРО ПРИПИНЕННЯ ВИПЛАТИ ПЕНСІЇ:

  • Пенсія, яку Ви отримували в Україні до виїзду на постійне проживання в іншу країну, за Вашою заявою може бути виплачена за шість місяців наперед перед від‘їздом, рахуючи з місяця, що настає за місяцем зняття з обліку за місцем постійного проживання.  Надалі виплата пенсії в Україні припиняється. До заяви про припинення виплати пенсії  подається закордонний паспорт з відповідним записом про виїзд на постійне проживання за кордон та талон про зняття з реєстрації за місцем постійного проживання.
  • Виплата пенсії за кордон можлива лише за наявності двостороннього договору (угоди) про соціальне забезпечення між Україною та державою, до якої Ви виїжджаєте на постійне проживання.
  • У разі виїзду на постійне проживання до країн Співдружності Незалежних Держав (а це такі країни як –Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Грузія, Казахстан, Киргизстан, Молдова, Російська Федерація, Таджикистан, Туркменістан, Узбекистан) пенсія, яку Ви отримували в Україні  до  виїзду  на  постійне  проживання  в  одну  з  цих  країн, за Вашою заявою може бути виплачена за шість місяців наперед перед від‘їздом, рахуючи з місяця, що настає за місяцем зняття з обліку за місцем постійного проживання.  Надалі виплата пенсії в Україні припиняється.

Після переїзду Вам потрібно звернутись до територіального органу за новим місцем проживання з заявою про призначення Вам пенсії. Пенсію Вам буде призначено за законодавством держави нового місця проживання. 

У разі переїзду до таких країн як Естонія, Латвія, Литва, а також  Болгарія, Іспанія, Словаччина, Чехія, Португалія пенсія, яку Ви отримували в  Україні  до  виїзду  на  постійне  проживання  в  одну  з  цих  країн, за Вашою заявою може бути виплачена за шість місяців наперед перед від‘їздом, рахуючи з місяця, що настає за місяцем зняття з обліку за місцем постійного проживання.

Після переїзду Вам потрібно звернутись до територіального органу пенсійного забезпечення країни проживання  з  заявою про переказ Вам пенсії, призначеної в Україні.  В  заяві слід вказати  назву органу Пенсійного фонду в Україні, в якому Ви перебували на обліку перед від‘їздом за кордон. Ця заява разом з копією паспорта та документами, які підтверджують вашу реєстрацію за новим місцем проживання,  надсилається до Пенсійного фонду України (01601, м.Київ, вул. Бастіонна, 9), який приймає рішення щодо переказування Вам пенсії за кордон. При  цьому потрібно  дотримуватись вимоги щодо повідомлення  “про знаходження в живих особи, яка отримує пенсію” на бланку, який  Вам необхідно щороку, не пізніше 31 грудня, надсилати на адресу Пенсійного фонду України.

ПРО100

інформаційна платформа для людей поважного віку

“Сайт розроблено в рамках проєкту «Підвищення рівня поінформованості людей поважного віку – шлях до запобігання та мінімізації наслідків пандемії COVID-19», який реалізується ГО «Суспільство і право» і наданий Чорноморським фондом регіонального співробітництва (проект Німецького фонду Маршалла США) за фінансової підтримки Європейського Союзу. Його зміст є виключною відповідальністю ГО «Суспільство і право» і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу”

ВИ МОЖЕТЕ НАПИСАТИ НАМ,
АБО ЗАМОВИТИ БЕЗКОШТОВНИЙ ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК