інформаційна платформа для людей поважного віку

Основні правила безпеки при користуванні Інтернет-простором

Соціальні мережі, реклама та інтернет щодня заполоняють увесь наш інформаційний простір. Нині ми вже й не уявляємо день без гаджета, швидких новин з інтернет-ресурсів, спілкування з рідними чи друзями у чатах та навіть банальну відповідь на питання: “Що ж приготувати на вечерю?” – одразу біжимо гуглити. Користь інтернету звісно є, адже обсяг інформації незрівнянно великий, а її подання, зручність, доступність та швидкість підкорює будь-якого користувача. Втім серед великого потоку інформації знайти достовірне джерело, чи не натрапити на маніпуляцію або фейк досить складно. Тож ознайомимо з декількома правилами безпеки в інтернеті:

1.Надійні паролі. Намагайтесь не використовувати прості сполучення, наприклад дата та рік народження, а також бажано для кожної платформи застосовувати комбінації, які не будуть повторюватися. Від надійності пароля залежить безпека акаунта та інших даних користувача.

Як створити безпечний пароль?

Віддавайте перевагу довгим складним паролям, застосовуйте не менше 10 символів та використовуйте не лише слова чи словосполучення, а й додаткові символи, цифри чи великі літери. Також пароль буде більш безпечним, якщо ви будете змінювати його кожні 3 місяці. Памʼятайте, що безпечний пароль – це достатньо легка комбінація для вас, але водночас складна для інших.

2. Безпечний контент. Перевіряйте сайти на які ви заходите, а якщо завантажуєте будь-які файли, переконайтесь що вони є з офіційного джерела. Для шахраїв легко розробити ідентичний сайт на вигляд до оригінального і ввести користувача в оману.

Як перевірити сайт?

Перевірте який протокол використовує сайт. Якщо https – це надійний, він забезпечує захищене з’єднання, конфіденційність інформації за допомогою шифрування, якщо ж використовується http – це ознака ненадійності сайту. Також необхідно звертати увагу на написання назви вебсторінки, адже відмінність в одну літеру – не помилка, а підробка вебсторінки шахраями. Як приклад – “gogle.com”.

3. Не довіряйте інтернет-співрозмовникам. Кібермисливці – це завжди хороші психологи, які вміють встановлювати контакт зі співрозмовниками у чатах, на форумах, в повідомленнях у соцмережах.

Як розпізнати кібермисливця?

Його основна мета – це зустріч або отримання персональних даних, включаючи особисті фотографії. Спершу вони “втираються” у довіру, вислуховують, діляться порадами та налагоджують зв’язок. Вже за кілька днів чи тижнів, ви вважаєте його другом і готові ділитись особистою інформацією. Часто таке спілкування має підтекст сексуального характеру, відбувається обмін фотографіями, які надалі можуть бути використані проти вас. Наслідком дій кривдника може бути кібербулінг – бажання заподіяти психічну або фізичну шкоду, викликати приниження, страх або тривогу у співрозмовника, зробити усе аби потерпілий піддався інтересам кривдника. Тож не довіряйте незнайомцям у соцмережах, не піддавайтесь будь-яким психологічним маніпуляціям та головне не розповсюджуйте особисті дані.

 Безпечна поведінка в Інтернеті це не лише про захист персональних даних, це також й про ментальне здоров’я. Натрапивши на кібербулінг, або переглядаючи незаконний чи шкідливий контент у користувача розсіюється увага, втрачаються навички критичного мислення, а тому він легко піддається будь-якому психологічному тиску. Втім сьогодні Інтернет мережа це одночасно як і ризик, так і можливість. Варто лише памʼятати про правила безпеки, володіти інформацією та знати способи захисту своїх життєво важливих інтересів та даних в мережі.

Матеріал створено в рамках проєкту «Критичне мислення та гігієна інформації в часи пандемії та інформаційної ери», який реалізується ГО “Суспільство і право” і наданий Чорноморським фондом регіонального співробітництва (проект Німецького фонду Маршалла США) за фінансової підтримки Європейського Союзу.

ПРО100

інформаційна платформа для людей поважного віку

“Сайт розроблено в рамках проєкту «Підвищення рівня поінформованості людей поважного віку – шлях до запобігання та мінімізації наслідків пандемії COVID-19», який реалізується ГО «Суспільство і право» і наданий Чорноморським фондом регіонального співробітництва (проект Німецького фонду Маршалла США) за фінансової підтримки Європейського Союзу. Його зміст є виключною відповідальністю ГО «Суспільство і право» і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу”

ВИ МОЖЕТЕ НАПИСАТИ НАМ,
АБО ЗАМОВИТИ БЕЗКОШТОВНИЙ ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК