інформаційна платформа для людей поважного віку

В якому розмірі оподатковується спадщина та/або подарунки?

Оподаткування подарунків та спадщини залежить від ступеня споріднення спадкоємця та спадкодавця, а також від резидентського статусу цих осіб.

За нульовою ставкою 0% податку на доходи фізичних осіб оподатковуються, зокрема, об’єкти спадщини, які успадковують члени сім’ї першого і другого ступеня споріднення

I черга – батьки, чоловік або жінка, діти, в тому числі усиновлені 

II черга – рідні брати та сестри, рідні бабуся та дідусь, внуки

За ставкою 5% податку на доходи фізичних осіб оподатковується вартість будь-якого об’єкта спадщини, що успадковується спадкоємцями, які не є членами сім’ї спадкодавця першого та другого ступеня спорідненості + 1,5 % військовий збір.

За ставкою 18% податку на доходи фізичних осіб оподатковується вартість будь-якого об’єкта спадщини, що успадковується спадкоємцем-резидентом від спадкоємця-нерезидентом чи навпаки успадковується нерезидентом від резидента + 1,5 % військовий збір.

У випадку, коли фізична особа отримала спадщину (подарунок), що оподатковується за нульовою ставкою 0% або у них відсутні інші підстави для подання такої декларації, то вони звільняються від подачі декларації.

ПРО100

інформаційна платформа для людей поважного віку

“Сайт розроблено в рамках проєкту «Підвищення рівня поінформованості людей поважного віку – шлях до запобігання та мінімізації наслідків пандемії COVID-19», який реалізується ГО «Суспільство і право» і наданий Чорноморським фондом регіонального співробітництва (проект Німецького фонду Маршалла США) за фінансової підтримки Європейського Союзу. Його зміст є виключною відповідальністю ГО «Суспільство і право» і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу”

ВИ МОЖЕТЕ НАПИСАТИ НАМ,
АБО ЗАМОВИТИ БЕЗКОШТОВНИЙ ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК