інформаційна платформа для людей поважного віку

«Мій телефонний друг»: Всеукраїнський проєкт дружньої підтримки людей, що опинилися на самоті

Чим довше ми живемо в епоху Covid-19, тим більш самотніми стаємо: утримуємось від зустрічей чи великих подій, боязко дивимося на людей без масок навколо. Згідно з американським дослідженням, пандемія провокує відчуженість у суспільстві, і як наслідок, одинокість. В Україні проживає 2,6 мільйонів людей з інвалідністю та 740-тисяч пенсіонерів-одинаків — для них та багатьох інших обмеження контактів та самоізоляція стали справжнім викликом.

Саме тому у червні 2020 року Українська Волонтерська Служба та Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) в Україні запустили проєкт «Мій телефонний друг». Мета проєкту — об’єднати волонтерів та підопічних у телефонних розмовах, встановити довіру між поколіннями та інформувати про правдиві речі, розвіюючи фейки.

Коронавірус привернув увагу до проблеми соціальної ізоляції людей літнього віку, людей з інвалідністю, батьків-одинаків, сімей з малолітніми дітьми. Для них пандемія Covid-19 може стати причиною не тільки фізичних захворювань, але й психологічних. Адже у кризових ситуаціях страждає і ментальне здоров’я людини. Саме тому важлива не тільки матеріальна підтримка, як, наприклад, принести продуктів під двері, щоб старенькі не наражали себе на небезпеку, а й дружня.

Можливості проєкту:

  • Це можливість допомогти тим, хто цього потребує. Можливість бути корисним і водночас залишатися на безпечній відстані. За умовами проєкту волонтери та їхні підопічні проживають у різних областях України, аби дотримуватися правил соціальної дистанції та розбудовувати міжрегіональний діалог.
  • Це добровільно та безкоштовно. Проєкт — волонтерський і спрямований на пошук людей, які бажають долучитися до проєкту з власної ініціативи.
  • Саморозвиток. Це можливість покращити комунікаційні навички та емоційний інтелект, адже де як не у спілкуванні розвивати себе? Окрім того, команда проєкту постійно на зв’язку, організовує безкоштовні вебінари з професійними психологами, у яких можна повчитись корисним практикам!
  • Цікаві знайомства та нові друзі. Можливість познайомитися з багатотисячною спільнотою волонтерів з усіх куточків України.
  • Обмін досвідом. Хто ще розповість про події 50-літньої давності або ж поділиться секретами рідного краю? Телефонні друзі — це і про підтримку, і про обмін ідеями та історіями.

Як це працює?

Реєстрація у волонтери. Усіх охочих реєструють у єдиній базі. Просимо залишити базову інформацію — хто ти та звідки. Одразу після заповнення анкети тобі на пошту приходить лист з інформацією про наступні кроки.

Проходження короткого онлайн-курсу.

Після проходження курсу потрібно скласти тест, який підтвердить знання й готовність до участі в проєкті. Далі потрібно підписати договір, який має на меті убезпечити дані наших учасників.

Отримання контактів свого телефонного друга чи подруги. Формуються пари на основі інформації, яку отримали від учасників, враховуючи усі побажання: вік, стать, сфера інтересів, освіта, захоплення, вміння та навички. За умовами проєкту, телефонні друзі знаходяться у різних регіонах України (та навіть світу), аби забезпечити соціальну дистанцію та сприяти побудові міжрегіонального діалогу.

Щотижневе спілкування зі своїм «телефонним другом».

Мета волонтерської кампанії — розрадити людей. Спілкуватись зі своїми телефонними друзями як мінімум двічі на тиждень по 15 хвилин (хоча з нашого досвіду знаємо, що волонтери спілкуються значно частіше або триваліше). Перейти до нашого блогу!

Отримання сертифікат у кінці проєкту.

Усіх, хто готовий стати телефонним другом, запрошують зареєструватися.

ПРО100

інформаційна платформа для людей поважного віку

“Сайт розроблено в рамках проєкту «Підвищення рівня поінформованості людей поважного віку – шлях до запобігання та мінімізації наслідків пандемії COVID-19», який реалізується ГО «Суспільство і право» і наданий Чорноморським фондом регіонального співробітництва (проект Німецького фонду Маршалла США) за фінансової підтримки Європейського Союзу. Його зміст є виключною відповідальністю ГО «Суспільство і право» і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу”

ВИ МОЖЕТЕ НАПИСАТИ НАМ,
АБО ЗАМОВИТИ БЕЗКОШТОВНИЙ ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК