інформаційна платформа для людей поважного віку

Коли антибіотики НЕ діють: чим загрожує антибіотикорезистентність

Антибіотикорезистентність – процес набуття бактеріями стійкості до лікування, який прискорюється внаслідок неправильного вживання антибіотиків без призначення та контролю лікаря. З кожним роком внаслідок цього лікувати пацієнтів від бактеріальної інфекційної хвороби стає все складніше.

А уже зовсім скоро нераціональне використання антибіотиків може призвести до того, що інфекційні хвороби, які наразі швидко і без наслідків долаються антибактеріальними препаратами, можуть стати смертельно небезпечними для великої кількості людей.

Ліки, ефективні колись проти небезпечних хвороб — туберкульозу, пневмонії, гонореї та багатьох інших, стають недієвими надзвичайно швидкими темпами. Цей список не вичерпний і з часом буде доповнюватися іншими хворобами, якщо й надалі ігнорувати цю проблему.

Якщо антибіотики перестануть діяти — 3 з 10 випадків пневмонії можуть призвести до смерті, тобто лише менше ніж 25 % людей, які хворіють на туберкульоз, матимуть шанс вилікуватися. Такі хвороби й оперативні втручання, як менінгіт, ангіна, вушна інфекція, кесарів розтин — можуть стати летальними.

Чи може людство винайти нові антибіотики?

Попри темпи поширення проблеми розробки нових антибактеріальних препаратів тривають. Однак це багаторічний процес, який передбачає дослідження, тестування та випробування ліків. Натомість масштаби поширення стійкості та пристосування бактерій настільки швидкі, що нових розробок також не достатньо, якщо не докладати інших зусиль, крім виробництва нових ліків.

Починаймо з себе: антибіотики – за рецептом лікаря!

Джерело МОЗ України

ПРО100

інформаційна платформа для людей поважного віку

“Сайт розроблено в рамках проєкту «Підвищення рівня поінформованості людей поважного віку – шлях до запобігання та мінімізації наслідків пандемії COVID-19», який реалізується ГО «Суспільство і право» і наданий Чорноморським фондом регіонального співробітництва (проект Німецького фонду Маршалла США) за фінансової підтримки Європейського Союзу. Його зміст є виключною відповідальністю ГО «Суспільство і право» і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу”

ВИ МОЖЕТЕ НАПИСАТИ НАМ,
АБО ЗАМОВИТИ БЕЗКОШТОВНИЙ ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК