інформаційна платформа для людей поважного віку

Хто такі юристи та в яких випадках варто звертатися до юристів?

Найкраще до юриста – адвоката чи іншого фахівця в галузі права – звертатися до виникнення спору, оскільки його поради можуть запобігти майбутнім ускладненням та конфліктам.

Можна зрозуміти наслідки майбутніх дій, свої права, обов’язки і можливу відповідальність. Потреба у зверненні до юриста виникає, зокрема при укладенні договорів на значні суми, щодо цінного майна, нерухомості або із серйозними зобов’язаннями.

Якщо договір посвідчується нотаріусом, то він повинен на прохання особи надати будь-які роз’яснення щодо умов цього договору, порядку набрання ним сили, наслідків невиконання зобов’язань. Не зайвим буде порадитися з юристом при укладенні кредитних, іпотечних, депозитних, страхових договорів на значну суму, навіть якщо вони є типовими, оскільки банк, страхова компанія тощо можуть не роз’яснити деяких умов, які в подальшому можуть бути дуже важливими. Можливо, знаючи про ці умови, особі варто буде попросити їх змінити або взагалі відмовитися від укладення договору на таких умовах.

Юриста бажано залучати також у відносинах з органами влади, особливо в разі, коли звернення до органу не має типової форми, яку особа легко може заповнити самостійно; або у випадках, коли особу намагаються притягнути до відповідальності, а вона недостатньо обізнана зі своїми правами.

Консультуватися з юристом доцільно при веденні підприємницької діяльності, щоб не допустити помилок, які можуть потягнути за собою певну відповідальність. У разі виникнення спору поради юриста будуть надзвичайно корисними. Він зможе запропонувати і пояснити різні варіанти вирішення спору, вказати на можливі помилки. Після цього він може супроводжувати вирішення спору своїми порадами або як представник у переговорах, в органах влади і навіть у суді

Якою може бути роль юриста в договірних відносинах?

Перед укладенням важливого договору необхідно заздалегідь проаналізувати кожне його положення. Інколи, щоб правильно зрозуміти або сформулювати умови договору, важливо звернутися по допомогу до юриста, який перевірить, чи відповідає договір законодавству, чи не порушує прав клієнта, та запропонує такі формулювання, які враховуватимуть його інтереси. В разі виявлення негативних для клієнта умов договору, юрист підкаже, як краще викласти його положення, або й узагалі підготує проект договору з якомога повним урахуванням інтересів клієнта. З юридично грамотно складеним проектом договору особа може впевнено пропонувати партнеру ознайомитися з ним і, якщо умови договору його влаштують, – укласти його. Юриста також доцільно залучати до проведення переговорів. Таким чином, звернувшись до юриста перед укладенням договору або під час його укладання, можна захистити себе від можливих випадків обману або виникнення несприятливих наслідків для себе.

Якою може бути допомога юриста в конфліктній ситуації?

Звернутися за професійною юридичною допомогою доцільно й у випадках, коли особа вважає, що її контрагент не виконав або неналежно виконав умови договору, орган влади своїм рішенням, дією чи бездіяльністю порушив її права й інтереси, чи з будь-якого іншого питання, пов’язаного з виникненням спору. Адже людині, далекій від юридичних тонкощів та не обізнаній з нормами права, непросто самостійно захистити свої права та інтереси. Інколи особа може помилково вважати, що її права порушено, чи навпаки сумніватися в наявності певних прав, або їй важко визначити обсяг вимог, які вона може висувати, чи оцінити свої шанси на виграш справи, зокрема в разі звернення до суду. В таких випадках юридична консультація кваліфікованого фахівця є незамінною допомогою. Він також може виступити представником у переговорах. Що стосується спорів із органами влади – часто участь юриста, який представлятиме інтереси особи у відносинах з владними суб’єктами, допомагає вирішити конфлікт ще на початку його виникнення.

ПРО100

інформаційна платформа для людей поважного віку

“Сайт розроблено в рамках проєкту «Підвищення рівня поінформованості людей поважного віку – шлях до запобігання та мінімізації наслідків пандемії COVID-19», який реалізується ГО «Суспільство і право» і наданий Чорноморським фондом регіонального співробітництва (проект Німецького фонду Маршалла США) за фінансової підтримки Європейського Союзу. Його зміст є виключною відповідальністю ГО «Суспільство і право» і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу”

ВИ МОЖЕТЕ НАПИСАТИ НАМ,
АБО ЗАМОВИТИ БЕЗКОШТОВНИЙ ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК