інформаційна платформа для людей поважного віку

Які програми варто освоїти для дистанційної роботи?

Дистанційне спілкування стало невід’ємною частиною нашого життя під час карантину. Багато роботодавців частково або повністю перевели роботу своїх офісів на дистанційну форму. У ній є багато плюсів: економія часу і коштів, оптимізація робочих процесів. Ймовірно, ці переваги ми будемо використовувати і після карантинного життя. Тож ті, хто хоче знайти роботу або просто брати активну участь в житті онлайн, має обов’язково познайомитись з цими програмами.

 

Програми для зв’язку

Zoom, Google Meet, Skype – хто не був знайомий з цими програмами для приватних і групових розмов з відео раніше, не міг не почути про них під час карантину. Тут навчаються, призначають співбесіди і організовують конференції та вебінари, і навіть вечірки. Якщо ви ще не освоїли ці програми, тримайте інструкцію до однієї з них:

 

Месенджери для смартфонів

Telegram, WhatsApp, Messenger (від Facebook) – всі ці додатки для смартфонів дають змогу листуватись приватно і в чатах, записувати аудіо-повідомлення та робити дзвінки з відео, чи просто читати інформацію на каналах. В групах Telegram і WhatsApp можна робити опитування, а в Telegram відносно недавно з’явилась нова функція – коментарі до дописів на каналах (які, втім можна не відкривати і не читати, що дає йому суттєву перевагу перед, наприклад, Facebook).

А от попурярний у пострадянских країнах Viber критикують за поганий інтерфейс і регулярні збої в роботі.

Мінус месенджерів у тому, що вони прив’язані або до вашого номеру телефону, або до профілю у соціальних мережах. Якщо хочете розділити приватне і ділове життя, то для роботи краще користуватись програмами з першого пункту.

Системи управління клієнтськими базами та проектами

Останнім часом у багатьох вакансіях вимагають навичок роботи у CRM-системі. Вона актуальна для всіх видів бізнесу, у яких є клієнтська база.

Що це? Згрубша, це щось типу документу в Excel, тільки весь час доступного в інтернеті для спільного користування всіх працівників офісу. Тут можна зайти на особистий профайл клієнта і побачити всі дані про нього, включно, наприклад, з найдрібнішими побажаннями. Така система допомагає уникнути помилок і неприємностей, робить сервіс в рази швидшим і якіснішим.

У таких програмах немає нічого складного. Навпаки, вони суттєво спрощують життя як працівникам, так і керівництву. Існують різні програми на базі CRM, але всі вони влаштовані за схожим принципом: це Bitrix24, Microsoft Dynamics,  Pipedrive, Worksection та інші.

Спрощують життя офісу і системи управляння проектами. Ключовим тут є спільний доступ до документів, дошок, файлів.

Для прикладу розглянемо деякі функції популярного Google Pack, серед яких вже згаданий Google Meet. А також Google Диск, який дозволяє завантажувати файли (у тому числі і великі відео та  фотографії, які складно пересилати електронною поштою) для спільного доступу.

Зручною для роботи функцією є документ на Google Диску: його можуть редагувати водночас кілька людей. Це економить час та суттєво полегшує процес внесення правок та доповнення тих документів, які розробляє команда. Саме тому Google Диск є популярним, наприклад, у журналістських редакціях. Зручно і те, що всі правки в документі зберігаються автоматично: не потрібно хвилюватись за те, чи не забули ви зберегти зміни (як, наприклад, у Microsoft Word). На відміну від документів, збережених на персональному комп’ютері, файли на Google диску будуть доступні всюди, де є інтернет: потрібно тільки увійти у свій Google-акаунт.

Серед інших корисних функцій на Google Диску є, наприклад, Jamboard – віртуальна дошка на якій можуть «писати» всі працівники віртуального офісу. А також клеїти стікери і навіть малювати.

Щоб мати доступ до функцій Google pack, потрібно мати поштову скриньку Gmail.

Альтернативні програми зі схожими функціями для управління проектами – це Trello, Jira, Basecamp, Asana та багато інших.

 

Якщо познайомитись з цими або аналогічними програмами ще до співбесіди, шанси на нову роботу зростуть. Спробуйте!

P.S.: Слідкуйте за нашими новинами, щоб записатись на безкоштовний курс мобільної грамотності.

 

Матеріал підготувала Віра Градюк, в рамках проєкту «Підвищення рівня поінформованості людей поважного віку – шлях до запобігання та мінімізації наслідків пандемії COVID-19», який реалізується ГО “Суспільство і право” і наданий Чорноморським фондом регіонального співробітництва (проект Німецького фонду Маршалла США) за фінансової підтримки Європейського Союзу. Фото авторки.

 

ПРО100

інформаційна платформа для людей поважного віку

“Сайт розроблено в рамках проєкту «Підвищення рівня поінформованості людей поважного віку – шлях до запобігання та мінімізації наслідків пандемії COVID-19», який реалізується ГО «Суспільство і право» і наданий Чорноморським фондом регіонального співробітництва (проект Німецького фонду Маршалла США) за фінансової підтримки Європейського Союзу. Його зміст є виключною відповідальністю ГО «Суспільство і право» і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу”

ВИ МОЖЕТЕ НАПИСАТИ НАМ,
АБО ЗАМОВИТИ БЕЗКОШТОВНИЙ ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК