інформаційна платформа для людей поважного віку

Як заробити в інтернеті у будь-якому віці?

Раніше одна із наших читачок попросила розповісти про способи заробітку в інтернеті. Тому сьогодні ми зробили для вас таку підбірку.

Робота в інтернеті має свої переваги. В першу чергу – це можливість працювати дистанційно. А отже, всюди, є  інтернет. По друге, робота в інтернеті значно частіше за офісну дає можливість регулювати навантаження і графік.

Якщо для роботи в інтернеті вам бракує навиків, варто пройти курси цифрової грамотності. Серед них є і окремі курси для старших людей; їх можна пройти і дистанційно.

А у Львові функціонують безкоштовні курси комп’ютерної грамотності: у Центрі зайнятості (032 233 01 83; 0 800 50 99 66) а також у Міських територіальних  центрах (032 238 32 74) .  «Суспільство і право» також періодично проводить безкоштовні курси мобільної грамотності – слідкуйте за нашими новинами.

То які є способи заробити в інтернеті?

 

1. Робота з текстом, переклади, транскрибування

Знаєте іноземні мови? Чудово, адже дистанційно зручно робити переклади.

Є робота і для копірайтерів: можна писати тексти (доречі, також різними мовами) для наповнення сайтів; описи товарів; статті і, зрештою, допомагати з творами, рефератами і курсовими студентам, які пасуть задніх.

Однак, у таких роботах варто  остерігатись тестових завдань, які підозріло схожі на повноцінні завдання. Наприклад, повністю перекласти оповідання, якщо для оцінки якості перекладу достатньо і кількох абзаців. Це стосуєтся і текстів. Писати тексти і робити переклади можна без посередників, на сайтах-біржах, де ви отримуєте замовлення  одразу від клієнта.

Платять і за транскрибування: тут потрібно переводити запис розмови в текст. Або ж оцифровувати текст, написаний від руки.

2. Онлайн-уроки та репетиторство

Це можуть бути як заняття з конкретної дисципліни, так і універсальна допомога з домашнім завданням для школярів. До дистанційного навчання вже встигли звикнути всі: як вчителі, так і непосидючі діти. Тож варто скористатись можливістю!

Якщо ж йдеться про уроки для дорослих, то тут проблем ще менше. В нагоді стануть будь-які якісні знання, які ви можете передати іншим.

Для роботи потрібно освоїти програму – наприклад, Skype або Zoom. Вони дозволяють проводити як заняття на двох, так і для великої кількості людей.

В цих програмах легко розібратись. Доречі, ось відеоурок про роботу в Zoom, який ми публікували раніше: https://www.facebook.com/SocietyLawLviv/posts/3038458516255326

3.  Дизайн і фотографія

 Якщо захоплюєтесь фотографією, з цього можна мати зиск, продаючи свої роботи на спеціальних сайтах.

Красиво малюєте і маєте відчуття стилю? Чому б не оцифрувати це вміння і не задуматись про веб-дизайн? А, маючи відповідні знання і освоївши на курсах спеціалізовані програми, можна перекваліфікуватись у дизайнера інтер’єру. Цей шлях потребує вкладень і навчання, зате допоможе дати друге життя вашому захопленню.

4. Власний блог і Ютуб-канал

Думка про те, що вести свій блог – це щось «тільки для молоді»  – давно розвіяний міф. Інтернет-простір потребує різного контенту, адже і аудиторія є різною. А у старшому віці є багато цінного досвіду, яким можна поділитись. Окремо про ведення блогу у старшому віці ми говорили в одному з наших попередніх матеріалів.

Тому обирайте тему, в якій добре розбираєтесь. Та подумайте, ким є ваші потенційні глядачі і читачі, і що б було для них цікаво. Обирайте найзручнішу для вас  і вашої аудиторії мережу. І починайте!

5. Продаж рукоділля

В’язані шалики і пледи, вишиті подушки, іграшки та прикраси ручної роботи – все це може приносити гроші. Якщо у вас вже є вироби, які ви готові виставити на продаж, спробуйте! Варто зробити хороші фотографії при денному світлі (середньостатистичної камери на телефоні для початку буде цілком достатньо) і виставити їх у соціальних мережах з описом і ціною.

6. Інтернет-магазин

Продавати можна і будь-які інші товари. Можливо, ви знаєте інших людей, які виготовляють красиві речі? А, може, мають власну пасіку, чи готові робити смачну їжу на замовлення? Можливо, ви й самі можете щось запропонувати?

Або ж знаєте, де за гуртовими цінами можна купити чи взяти для реалізації хороші товари (наприклад, товари національного виробника, що потребують популяризації)?

При тому зовсім не обов’язково створювати свій сайт. Для початку цілком достатньо спробувати власні сили у соціальних мережах, створивши для цього групу або сторінку.

 

P.S.:

А от чого в інтернеті робити не варто:

  • Купувати доступи до будь яких «клієнтських баз» – навіть якщо коштує це дуже дешево. Зазвичай такі пропозиції ховаються за «оголошеннями» в коментарях: «я в декреті з малюком заробляю від (…) на день»;
  • Купувати «підписників» для розкрутки свого блогу;
  • Вірити у заробіток за перегляд реклами;
  • «Заробляти» залученням підписників на телеграм-канали;
  • Та, загалом, спокушатись на обіцянки величезних гонорарів за абстрактну і «дуже просту» роботу (переважно, в таких випадках теж потрібно щось купити для початку роботи).

 

Матеріал підготувала Віра Градюк, в рамках проєкту «Підвищення рівня поінформованості людей поважного віку – шлях до запобігання та мінімізації наслідків пандемії COVID-19», який реалізується ГО “Суспільство і право” і наданий Чорноморським фондом регіонального співробітництва (проект Німецького фонду Маршалла США) за фінансової підтримки Європейського Союзу. Фото авторки.

 

ПРО100

інформаційна платформа для людей поважного віку

“Сайт розроблено в рамках проєкту «Підвищення рівня поінформованості людей поважного віку – шлях до запобігання та мінімізації наслідків пандемії COVID-19», який реалізується ГО «Суспільство і право» і наданий Чорноморським фондом регіонального співробітництва (проект Німецького фонду Маршалла США) за фінансової підтримки Європейського Союзу. Його зміст є виключною відповідальністю ГО «Суспільство і право» і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу”

ВИ МОЖЕТЕ НАПИСАТИ НАМ,
АБО ЗАМОВИТИ БЕЗКОШТОВНИЙ ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК