інформаційна платформа для людей поважного віку

Як стати студентом нового Університету III віку?

Фото: Aaron Andrew, unsplash.com

Сьогодні ми говоримо про новий Університет третього віку «Протон», що відкрився у Львові та ще у трьох містах України, з керівницею цього проекту, Анною Клименко. Інформація про навчання та контакти для запису на заняття – у матеріалі.

–          Пані Анно, у Львові відкривається філія Університету III віку…

–          Так, це представництво. З 2021-го року ми відкриваємо представництва Університету ще у чотирьох містах, крім Києва. Це Львів, Одеса, Харків і Дніпро.

–          Супер! У столиці, напевно, вже звикли до таких університетів? Відкриваючи філії в регіонах, відчуваєте різницю? Можливо, в менталітеті, у тому, як сприймають такі заклади?

–          Так, Університет існує в Києві з 2009-го року. Він функціонував на волонтерських засадах. А залежить все не тільки від регіону, але й від менеджера, який його представляє. Ми дуже приємно вражені, що у Львові дуже багато охочих займатися: в нас за два тижні зголосилося приблизно триста чоловік. У порівнянні з іншими містами – це дуже велика кількість.

–          Так, у нас у Львові люди дуже активні.

–          …Дуже активні, дуже зацікавлені.

“І ми якраз допомагаємо у цьому, надаючи нові знання і навички. Щоб, можливо, знайти нову роботу, чи започаткувати власне підприємництво”

–          Скажіть, будь ласка, це головна інформація для наших читачів: коли набори, як записуватись? Чи є екзамени, якісь вимоги?

–          В нас є, сайт, соціальні мережі. Є всі контакти на сайті: головного офісу і регіональних представників (Львів: +38 098 116 00 90 – ред.). Потрібно домовитись і прийти на зустріч до регіонального представника (в нас вже є офіс у Львові), заповнити анкету і пройти співбесіду. Наш регіональний менеджер допомагає виявити потреби і скласти навчальний план. Бо людина в нас може навчатися з року в рік, за рахунок того, що у нас є велика кількість навчальних дисциплін. Тобто, щороку можна обирати для себе нові.

«І, насправді, це прекрасний вік: він не такий обтяжливий, як зрілість. Не такий зелений, як молодість. І, разом з тим, людина ще повна сил, енергії. Але, що головне: має досвід і мудрість.»

Цього року в нас дві програми: «Бізнес та підприємництво» – для тих, хто хоче заробляти своїм бізнесом. Ми даємо всі прикладні навички і інструменти з цього питання.

Друга програма – індивідуальна. З чисельного переліку навчальних дисциплін людина обирає собі три лекційні заняття, одне практичне, і одне творче.

–          Тобто, можна повчитись рік, і прийти ще наступного?

–          Так. Щороку потрібно проходити перереєстрацію, вибираючи навчальний план.

 «З виходом на пенсію починається новий етап в житті людини. Нас просто не вчили, як жити це життя…»

–          Це безкоштовні заняття?

–          Так, це безкоштовно. Це – соціальний проект, він існує на волонтерських засадах. Викладання – це також добра воля, викладачі у нас волонтери. Вони, безумовно, повинні мати вищу освіту і навики викладання. Люди, які мають таке покликання і добру волю, підтримують цей проект. І це дуже цінно для нас.

–          Тобто, до вас можна зголоситися і у якості викладача?

–          Так. В нас є і студенти, які водночас викладають. Так теж буває: хто готовий ділитися своїми навичками і знаннями. Але є і молоді викладачі. Є і викладачі зо-.

–          Як думаєте, чому важливо вчитися у поважному віці?

–          Це прекрасний вік. З виходом на пенсію починається новий етап в житті людини. Нас просто не вчили, як жити це життя. Бо життя стало довшим, але це не означає, що старість стала довшою. Просто старість настає на 20-30 років пізніше, ніж раніше. І, насправді, це прекрасний вік: він не такий обтяжливий, як зрілість. Не такий зелений, як молодість. І, разом з тим, людина ще повна сил, енергії. Але, що головне: має досвід і мудрість. І це – прекрасний вік, щоб опанувати нові знання, щоб здобути нову професію, подорожувати, отримувати нові враження, заводити друзів, навіть закохуватись.

«…за стійкою мене зустрів чоловік 60+, а не, як зазвичай, молода і вродлива дівчина. Він був ошатно вдягнений, гордий. Мене це так розчулило! Це дуже класно.»

–          Ми ще багато говоримо про ейджизм, дискримінацію за ознакою віку. Як Ви, як людина, глибоко занурена в цю сферу, оцінюєте стан справ в українському суспільстві? Чи для нас це – серйозна проблема?

–          Я думаю, що проблема ще існує, але треба зазначити, що ситуація потрохи змінюється. Я навіть можу сказати по собі, що при пошуках роботи не завжди запитують про твій вік. Дуже важливо, якими навичками людина володіє, чи вона готова до змін і викликів, це основне. І ми якраз допомагаємо у цьому, надаючи нові знання і навички. Щоб, можливо, знайти нову роботу, чи започаткувати власне підприємництво.

…Два роки тому я була на зустрічі в одній компанії (це популярні сухі сніданки). І була дуже приємно вражена, коли за стійкою мене зустрів чоловік 60+, а не, як зазвичай, молода і вродлива дівчина. Він був ошатно вдягнений, гордий. Мене це так розчулило! Це дуже класно.

 

Спілкувалась Віра Градюк.

ПРО100

інформаційна платформа для людей поважного віку

“Сайт розроблено в рамках проєкту «Підвищення рівня поінформованості людей поважного віку – шлях до запобігання та мінімізації наслідків пандемії COVID-19», який реалізується ГО «Суспільство і право» і наданий Чорноморським фондом регіонального співробітництва (проект Німецького фонду Маршалла США) за фінансової підтримки Європейського Союзу. Його зміст є виключною відповідальністю ГО «Суспільство і право» і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу”

ВИ МОЖЕТЕ НАПИСАТИ НАМ,
АБО ЗАМОВИТИ БЕЗКОШТОВНИЙ ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК