інформаційна платформа для людей поважного віку

Як швидко можна оформити догляд за родичем в умовах евакуації?

Система надання соціальних послуг в Україні з початку повномасштабного вторгнення російської армії зазнала змін. Ініційовані Міністерством соціальної політики й затверджені урядом доповнення до низки законодавчих актів дозволяють отримати необхідну допомогу тим, хто її потребує, за спрощеним механізмом, тобто набагато швидше.

Але надходять запитання, які потребують додаткового роз’яснення. Чи можуть родичі, евакуюючись на безпечну територію, оформити соціальний догляд, скажімо, за своєю слабкою бабусею, яку вивезли у тилову область?

Відповідь:  Так. І  послугу стаціонарного догляду, й будь-яку іншу соціальну послугу у період воєнного стану можна отримати за місцем звернення, незалежно від зареєстрованого чи задекларованого місця проживання.

Спрощений механізм надання соціальних послуг екстрено (кризово), розроблений Мінсоцполітики,  діє з квітня.

В умовах воєнного часу все вирішується протягом однієї доби. Евакуйовану з небезпечної території людину, яка втратила навики до самообслуговування, приймуть на догляд в соціальний заклад лише за її заявою чи заявою людини, яка її супроводжує. Оформлення медичної картки, переведення пенсії, отримання довідки про доходи, відновлення документів, що посвідчують особу, тепер покладено на надавача соціальних послуг, якщо місцеві органи влади делегували йому такі повноваження.

Головне в кризовій ситуації – якомога швидше розпочати надання допомоги, щоб людина у найкоротший термін отримала дах над головою, одяг, харчування, транспортні, консультаційні послуги, психологічну підтримку, догляд.

Джерело: Міністерство соціальної політики

ПРО100

інформаційна платформа для людей поважного віку

“Сайт розроблено в рамках проєкту «Підвищення рівня поінформованості людей поважного віку – шлях до запобігання та мінімізації наслідків пандемії COVID-19», який реалізується ГО «Суспільство і право» і наданий Чорноморським фондом регіонального співробітництва (проект Німецького фонду Маршалла США) за фінансової підтримки Європейського Союзу. Його зміст є виключною відповідальністю ГО «Суспільство і право» і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу”

ВИ МОЖЕТЕ НАПИСАТИ НАМ,
АБО ЗАМОВИТИ БЕЗКОШТОВНИЙ ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК