інформаційна платформа для людей поважного віку

Як правильно обрати собі адвоката

У житті кожного з нас бувають різні ситуації, випадки і події, в яких потрібна своєчасна кваліфікована юридична допомога. І тут найголовніше – не помилитися і правильно вибрати сильного адвоката, юриста чи іншого фахівця в галузі права. Пошуки захисника річ досить таки складна і відповідальна. Він зазвичай стає потрібен, як правило, раптово і терміново.

На жаль, не усі є професіоналами у своїй справі, тому до пошуку потрібно поставитись з усією відповідальністю.

Тут не можна зробити якихось чітких вказівок, з гарантією того, що, дотримуючись їх, вибір захисника буде проведений так, що він зможе виграти будь-яку справу. Але можна просто привести ряд рекомендацій, яких варто прислухатися, якщо вже трапилася необхідність скористатися послугами адвоката.

Якщо говорити в загальному, то юристом можна назвати кожну людини, що має юридичну освіту. Діяльність юриста ліцензії не вимагає, а його освіта, досвід та кваліфікацію вам перевірити не вдасться.

Тобто доведеться проявити неабиякі психологічні навики, або просто повірити. Фактично, звертаючись до юриста, можна потрапити до кого завгодно.

Адвокат – це більш серйозне обличчя. Згідно із законодавством, адвокатом може вважатися тільки юрист, який офіційно отримав статус адвоката – тобто склав кваліфікаційні іспити і прийняв присягу.

Кожен адвокат значиться у відповідному реєстрі. Ці реєстри найкраще пошукати в Інтернеті – вони знаходяться у відкритому доступі. Якщо інформації про обраного вами захисника ні в одному реєстрі немає – краще вибрати іншого.

Як же вибрати саме того, який зробить все можливе, щоб довести правоту та захистити свого клієнта?

→ особливу увагу потрібно звернути на тих захисників, які мають вузьку спеціалізацію.

Хороший адвокат спеціалізується в певній галузі права, оскільки законодавча база постійно змінюється і неможливо бути фахівцем в усьому без винятку.

→ зверніть увагу, як ретельно адвокат буде вникати в суть Вашої справи.

Чи буде він ставити уточнюючі питання, чи вислухає Вас до кінця, чи буде він записувати важливі моменти. Завжди користуйтеся допомогою адвоката, який ставиться сумлінно до своєї роботи.

→ хороший адвокат, насамперед дбає про свою репутацію, підтримує її і накопичує

→ поцікавтеся освітою

Звичайно ж, освіта, отримана в престижному навчальному закладі, сама по собі є великим плюсом, але не забувайте, що серед випускників будь-якого вузу завжди є люди, які вчилися добре і вчилися погано.

→ попросіть захисника навести приклади декількох схожих справ, які він виграв

→ задайте захиснику питання щодо гарантії успішного результату справи. Уникайте тих, хто обіцяє стовідсотковий результат

Звичайно, в адвокатській практиці зустрічаються справи, коли відразу зрозуміло, що справа виграшне, але завжди є можливість не запланованого ходу подій.

→ хороший захисник не береться за справу, в якому немає ніяких перспектив

→ добре якщо адвокат вам приємний, адже ви будете з ним працювати тривалий час

→ існує думка, що хороший фахівець все знає, це вірно скрізь крім юриспруденції

Хороший юрист – адвокат не соромиться заглядати в кодекси, стежити за нововведеннями і поправками адже адвокат повинен порівняти вашу проблему з законом. Будь-яка проблема, з якою прийшов людина індивідуальна і кожне сказане вами слово повинно бути звірено з законом. У цьому разі можна розраховувати на кваліфіковану пораду.

→ хороший захисник не стане говорити про свої справи, особливо в подробицях адже є поняття адвокатської таємниці

хороший захисник зазвичай надає початкову консультацію по телефону безкоштовно

У розмові ви можете задати питання, що цікавлять вас, і скласти своє перше враження про нього.

ПРО100

інформаційна платформа для людей поважного віку

“Сайт розроблено в рамках проєкту «Підвищення рівня поінформованості людей поважного віку – шлях до запобігання та мінімізації наслідків пандемії COVID-19», який реалізується ГО «Суспільство і право» і наданий Чорноморським фондом регіонального співробітництва (проект Німецького фонду Маршалла США) за фінансової підтримки Європейського Союзу. Його зміст є виключною відповідальністю ГО «Суспільство і право» і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу”

ВИ МОЖЕТЕ НАПИСАТИ НАМ,
АБО ЗАМОВИТИ БЕЗКОШТОВНИЙ ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК