інформаційна платформа для людей поважного віку

Як переконати людину старшого віку спуститися в укриття?

Львівська обласна державна адміністрація інформує.

Прокидатися серед ночі від повітряної тривоги і йти в укриття – для мільйонів українців це щоденна реальність. Але є наші бабусі й дідусі, які не завжди погоджуються піти у безпеку.

Основні поради, як переконати людину старшого віку спуститися в укриття:

  • Проговоріть заздалегідь, як переміщатиметесь. Літнім людям треба більше часу, щоб прийняти рішення, тож їм краще обдумати все без поспіху.
  • Не нервуйте, якщо людина каже «мені вже нічого не треба», «я своє пожив/пожила» – це в жодному разі не означає, що вона здалася. Це прикриття болю, тривоги й інших важких переживань. Дайте зрозуміти, що її ніхто не кине.
  • Якщо людина реагує агресивно – не вмикайте агресію у відповідь, не починайте вмовляти чи заспокоювати. Дайте 30-60 секунд на “видихнути”, а поки збирайте речі і потім повторіть пропозицію.
  • Візьміть потрібні ліки чи теплий одяг літньої людини – через тривогу вона може про них забути. Вголос повторюйте кожен крок: «Виходимо на вулицю», «Йдемо в цей бік». Це допоможе слідувати за вами і не розгубитися.
  • Постійно нагадуйте, як вам важливо бути разом або знати, що близькі люди поруч, в безпеці. Подякуйте, що ви разом!

Джерело: телеграм-канал Олени Зеленської.

ПРО100

інформаційна платформа для людей поважного віку

“Сайт розроблено в рамках проєкту «Підвищення рівня поінформованості людей поважного віку – шлях до запобігання та мінімізації наслідків пандемії COVID-19», який реалізується ГО «Суспільство і право» і наданий Чорноморським фондом регіонального співробітництва (проект Німецького фонду Маршалла США) за фінансової підтримки Європейського Союзу. Його зміст є виключною відповідальністю ГО «Суспільство і право» і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу”

ВИ МОЖЕТЕ НАПИСАТИ НАМ,
АБО ЗАМОВИТИ БЕЗКОШТОВНИЙ ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК