інформаційна платформа для людей поважного віку

Чи захищають вакцини від коронавірусу від штаму «Дельта»?

Фото: Adam Nieścioruk, unsplash.com

Чи забезпечують вакцини від коронавірусної інфекції імунітет і від нового штаму цього вірусу – «Дельти»? Це питання прокоментували у Міністерстві хорони здоров’я України.

А ми нагадуємо, що прочитати перевірену інформацію, а також відповіді на поширені запитання щодо вакцинації, антифейки та інформацію щодо проедури запису на вакцинацію можна знайти на офіційному сайті vaccination.covid19.gov.ua від Міністерства охорони здоров’я України.

Також діє гаряча лінія із питань вакцинації: 0 800 60 20 19.

«На жаль, вірус, який спричиняє COVID-19, постійно мутує. Через це складно визначити ефективність вакцин у запобіганні зараженню коронавірусом, проте вакцини гарантують захист від важкого перебігу хвороби.

Дані британських науковців, що були опубліковані у червні, показали, що дві дози вакцини COVID-19 AstraZeneca мають ефективність у 92% проти госпіталізації у разі зараження вірусом штаму “Дельта”. Серед захворілих вакцинованих – жоден не помер.

У травні дослідники Великобританії повідомили, що дві дози вакцини Comirnaty/Pfizer-BioNTech мали ефективність 88% у захисті від симптоматичних захворювань від “Дельта”. У червневому дослідженні в Шотландії було зроблено висновок, що вакцина була ефективною проти цього варіанту вірусу на 79%. На початку липня група дослідників у Канаді визначила ефективність вакцини Comirnaty на рівні 87%.

У понеділок, 5 липня, Міністерство охорони здоров’я Ізраїлю оголосило, що ефективність вакцини Pfizer-BioNTech становила 64% проти всіх коронавірусних інфекцій, порівняно з 95% в травні, до того, як штам “Дельта” почав ставати майже панівним в Ізраїлі.

Хоча діапазон цих цифр може здатися досить розмитим, експерти з вакцин зазначають, що цього слід очікувати, оскільки в одному дослідженні важко точно визначити ефективність вакцини від усіх можливих штамів вірусу. Проте один висновок можна зробити напевно: будь-яка вакцина від COVID-19 запобігатиме тяжкому перебігу хвороби навіть у випадку зараження.

Імунізуйтеся, розповідайте про свій досвід рідним, адже вакцинація – це єдина можливість зупинити пандемію і повернутися до нормального життя.», – прокоментували у Міністерстві охорони здоров’я України.

ПРО100

інформаційна платформа для людей поважного віку

“Сайт розроблено в рамках проєкту «Підвищення рівня поінформованості людей поважного віку – шлях до запобігання та мінімізації наслідків пандемії COVID-19», який реалізується ГО «Суспільство і право» і наданий Чорноморським фондом регіонального співробітництва (проект Німецького фонду Маршалла США) за фінансової підтримки Європейського Союзу. Його зміст є виключною відповідальністю ГО «Суспільство і право» і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу”

ВИ МОЖЕТЕ НАПИСАТИ НАМ,
АБО ЗАМОВИТИ БЕЗКОШТОВНИЙ ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК