інформаційна платформа для людей поважного віку

Блог і блогери. Чи варто довіряти лідерам думок та як їхній контент впливає на громадянське суспільство

Тренд на незалежність в інформаційному просторі набуває все більше популярності. Якщо в засобах масової інформації існує залежність від власників, цензури, встановлених правил редакції, то в блогінгу не існує обмежень, а лідером думок може стати хто завгодно попри свій вік, професію та інтереси. Блог дозволяє спробувати свої сили у якості вільного автора, висловлювати власну думку та впливати на громадянське суспільство.

Яка ж функція блогів? Існує декілька:

 • Комунікативна.

 • Можливість за допомогою тексту чи відео спілкуватись з аудиторією, ділитись власним досвідом, або ж висвітлювати важливу інформацію. Для таких блогерів важливо отримувати зворотний зв’язок від аудиторії за допомогою коментарів, лайків, дискусій у приватних повідомленнях. Нині набувають популярності блоги, де активно представлена суспільно активна позиція автора.
 • Самопрезентація.

 • У сучасних реаліях блог може замінити резюме чи портфоліо, а в деяких комерційних, навіть, вітрину магазину. Публікуючи матеріал автор презентує себе, свій досвід, ділиться знаннями, з метою самореклами та створення персонального особистого бренду. З часом, маючи вже розвинений персональний бренд, автор може заробляти на блозі завдяки своїм послугам експерта або через рекомендацію рекламних товарів для своїх підписників.
 • Функція розваги.

 • Існує певна категорія блогерів, які публікують тільки розважальний контент, це може бути створення смішних відео, картинок, або ж контент “для себе”, як щоденник. В таких блогах людина реалізує своє хобі, це може бути артист, музикант, художник та інші. Вони стають доволі популярними, завдяки невимушеному контенту, адже дають аудиторії позитивні емоції та відпочинок в соціальних мережах.
 • Як канал поширення громадських проєктів.

 • У соціальних мережах все більше можна помітити не лише сторінки лідерів думок, а й окремих державних установ, громадських організацій, благодійних фондів, політичних партій та інших. Вони створюються для того, щоб реалізувати свою ідею, донести певну інформацію в маси, зібрати людей на подію, або побудувати навколо спеціалізованої тематики власну спільноту зі схожими поглядами.

Лідер думок – це один з інструментів комунікації з аудиторіями в соціальних мережах. Він може привертати й направляти увагу потрібної аудиторії для підтримки тої чи іншої тематики, розкручувати імідж бренду, впливати на продажі та збільшувати їх, тобто це частина маркетингової стратегії будь-якої компанії. Але цей вплив також може відбуватись завдяки розповсюдженню неправдивої інформації, пропаганди або створення штучного інформаційного шуму через соціальні мережі.

Як контент блогерів впливає на суспільство?

 1. Створення динамічного контенту. Якщо в новинних статтях подається сухий текст, то у блогах можна застосувати смайлики, відступи, хештеги. Також динамічності публікації надає короткий текст простими словами, адже щоб бути блогером не потрібні спеціалізовані знання. Ще одна перевага – це швидкість. Поки у ЗМІ напишуть статтю, яку потім має перевірити редакція та запланувати час виходу публікації, то звичайний допис у соцмережах за той час вже побачать тисячі підписників.
 2. Міцний взаємозвʼязок з аудиторією. Чим більше створюється публікацій в блозі, чим актуальніші теми висвітлюються, чим цікавіше автор подає матеріал, тим більше це викликає реакцій, а читач частіше взаємодіє з контентом. Тому й блогери борються за активність своїх читачів, адже коментарі, репости та лайки роблять блог популярнішим, а відтак охоплює все більше людей.
 3. Роль автора. Більшість відомих людей мають свої блоги, адже “знайомим” медійним обличчям ми довіряємо більше, ніж засобам масової інформації.

До найбільш поширених проблем популяризації блогерства можна віднести те, що лідером думок може стати будь-яка людина, тут не потрібна освіта, чи спеціалізовані знання, тому часто можна зустріти людей, які не є експертами, втім мають досить великий вплив на свою аудиторію. Ще один недолік, це безвідповідальність, нині молоде покоління обирає майбутню професію саме блогерство, адже мріють про “швидкий” заробіток, який можна отримати рекламуючи будь-який товар. З цього випливає, ще один недолік – розповсюдження неправдивих чи неперевірених відомостей, бо блогерів теж можна “купити”.

Сьогодні в сучасному блогерстві відсутні єдині стандарти й чіткі правила щодо змістового наповнення чи зовнішнього вигляду блогу, на відмінно від класичної журналістики. Блогери впливають на людей, висловлюючи свою думку на будь-яку подію, ті, хто не володіють навичками критичного мислення і не можуть розрізнити маніпуляцію у тексті, піддаються інформаційному впливу, адже довіряють не фактам, а думкам.

Підготувала Вероніка Кашинська для ГО “Суспільство і право”

ПРО100

інформаційна платформа для людей поважного віку

“Сайт розроблено в рамках проєкту «Підвищення рівня поінформованості людей поважного віку – шлях до запобігання та мінімізації наслідків пандемії COVID-19», який реалізується ГО «Суспільство і право» і наданий Чорноморським фондом регіонального співробітництва (проект Німецького фонду Маршалла США) за фінансової підтримки Європейського Союзу. Його зміст є виключною відповідальністю ГО «Суспільство і право» і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу”

ВИ МОЖЕТЕ НАПИСАТИ НАМ,
АБО ЗАМОВИТИ БЕЗКОШТОВНИЙ ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК